Wirtualne podróże po Małopolsce – możliwe? – naturalnie!

Zrzut fragmentu ekranu strony interentowej visitmalopolska.pl, na którym są okienka wirtualnych spacerów: Wadowice i okolice, Tarnów i okolice, Zakopane i okolice, Oświęcim i okolice, Kraków i okolice oraz dwa przyciski: tematyczne i regiony. W prawym dolnym rogu logo: napis Małopolska naturalnie
Ponoć nie ma złej pogody na pieszą lub rowerową wycieczkę, a jedynie nieodpowiednie ubranie lub źle dobrany sprzęt. Jednak jesienna szaruga i chłodne dni nie nastrajają, by wyruszyć na dłuższe wyprawy w teren. Nic straconego – Małopolskę można zwiedzać również nie ruszając się z fotela lub wygodnej kanapy, grzejąc się pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty w ręku… To możliwe dzięki wirtualnym spacerom, dzięki którym turystyka przenosi się do innego wymiaru…

Wszyscy wiemy, że wirtualne wrażenia nie zastąpią prawdziwej podróży, oglądania na własne oczy najpiękniejszych krajobrazów, smakowania lokalnych specjałów, wsłuchiwania się w opowieści miejscowych i dźwięki natury, delektowania się zapachem świeżego wiatru, kwiatów i ziół, poznawania otaczającego nas świata wszystkimi zmysłami. Wirtualne spacery mogą okazać się jednak ciekawą alternatywą dla wszystkich, którzy w danym momencie nie mogą podróżować, albo zwyczajnie nie mają czasu. Dzięki nowoczesnej technologii Małopolskę można zwiedzać w każdych okolicznościach. Wystarczy wejść na stronę  https://spacery.visitmalopolska.pl/, by otworzył się przed Wami wirtualny przewodnik, dzięki któremu można przenosić się w czasie i przestrzeni. 


Kilkanaście propozycji spacerów podzielono tematycznie i regionalnie. Dzięki nim w każdej chwili można sprawdzić jakie warunki narciarskie panują na najpopularniejszych małopolskich stokach, zobaczyć najpiękniejsze panoramy z górskich szlaków, dowiedzieć się gdzie uprawiać wspinaczkę skałkową lub pojeździć konno. Amatorzy dwóch kółek odwiedzą najciekawsze trasy rowerowe, a wielbiciele małopolskich tradycji i folkloru przeniosą się w miejsca gdzie ludowe zwyczaje są ciągle żywe i kultywowane. Dla tych, którzy uwielbiają odkrywać tajemnice historii i zwiedzać najcenniejsze zabytki mogą wybrać się na spacer szlakiem małopolskich zamków lub Małopolską Trasą Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeśli nie wierzycie, że leżąc na kanapie możecie zobaczyć wnętrza Sanktuarium pasyjno – maryjnego oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, lub zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce nie zwlekajcie i koniecznie skorzystajcie z wirtualnej propozycji. 


Wirtualne spacery zaprowadzą Was również do największych miast w Małopolsce i ich okolic. Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Wadowice i Zakopane staną przed Wami otworem i pokażą to wszystko, czym mogą się pochwalić. Najpiękniejsze miejsca, muzea, dzieła sztuki i architektury oraz miejscowe zwyczaje i legendy – wszystko na wyciągnięcie ręki... Lektor towarzyszący każdemu wirtualnemu spacerowiczowi opowie o wszystkich ciekawostkach, niczym wykwalifikowany, miejscowy przewodnik. 


Wirtualne zwiedzanie to fantastyczna przygoda bez koniczności wychodzenia z domu. W każdej chwili możecie sięgnąć po telefon lub komputer by przenieść się w zupełnie inną przestrzeń. To także doskonała inspiracja i przygotowanie planów na kolejny sezon turystyczny -korzystajcie!


Jeśli po wirtualnym zwiedzaniu nadal będziecie czuć niedosyt wrażeń i informacji zajrzyjcie do multimedialnej biblioteki na portalu visitmalopolska.pl. Znajdziecie tam elektroniczne wersje przewodników i informatorów, a także filmy, które zaserwują sporą dawkę wiedzy na wybrany przez Was temat. Życzymy udanej wirtualnej podróży! 

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets