W Małopolsce do zakochania jeden krok!

Kobieta i mężczyzna, siedzą na przeciwko siebie. Uśmiechają się do siebie.
Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, a Wy wciąż nie macie pomysłu, jak i czym zaskoczyć ukochaną osobę? Spokojna Wasza głowa, od tego macie nas! Przygotowaliśmy kilka walentynkowych inspiracji, ale nie będzie to ani kolacja przy świecach, ani romantyczny wieczór filmowy. Chcemy Was wysłać w teren, bo Małopolska jest zbyt ciekawa i zbyt piękna na to, aby spędzić ten czas w domu!

Lanckorona – miasto miłości i aniołów

Czy w dniu zakochanych istnieje jakaś lepsza kombinacja, niż anioły? Lanckorona to niewielkie, urokliwe miasteczko, do którego warto przyjechać po cudowny, sielski klimat, na pyszną kawę w niewielkich kawiarenkach i magiczną atmosferę unoszącą się w powietrzu.

Do tego znajdziecie tu najpiękniej zachowany zespołów dawnego budownictwa drewnianego w Polsce, ruiny zamku, sklepy z rękodziełem oraz unikatową ceramiką. Czy to jest przepis na przepiękny dzień pełen miłości? Niewątpliwie!

W stronę Olkusza – po srebro, ruiny i piaski polskiej Sahary

A może skusicie się na wizytę w mieście będącym kolebką polskiego górnictwa srebra i ołowiu? Możecie przespacerować się Szlakiem Gwarków Olkuskich lub zaglądnąć do fascynujących podziemi olkuskiego rynku. Jest też ciekawe Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Afrykanistyczne, ale też sam rynek olkuski wart jest uwagi.

Po drodze do Olkusza możecie zwiedzić okazałe ruiny zamku wybudowanego na Wzgórzu Rabsztyńskim, lub wybrać się na spacer po piaskach polskiej Sahary, czyli na Pustynię Błędowską. W zimowej scenerii nabiera ona niezwykłego charakteru! Dużo tras spacerowych pozwoli Wam na chwilę wytchnienia, a zachody słońca w tym miejscu są naprawdę przepiękne!

Szlak murali w Oświęcimiu

Oświęcim, nazywany też często Miastem Pokoju, realizuje jeden z ciekawszych projektów sztuki ulicznej, ukazujący zupełnie inne od tego które znamy, oblicze miasta. Wyprawa szlakiem oświęcimskich murali to spacer pełen symboliki, refleksji i wyjątkowego piękna. Kilkanaście wielkoformatowych murali oraz inspirujących cytatów to może być pomysł na jednodniową wycieczkę pełną kolorów i niezwykłości.

Kraków dla łasuchów – śladem smaków i historii

Wiadomo, że nie samą miłością człowiek żyje, trzeba też coś zjeść! Tutaj proponujemy wycieczkę kulinarnymi ciekawostkami Krakowa. Możecie ruszyć szlakiem legendarnych miejsc i smaków krakowskich – odwiedzić targowisko na Starym Kleparzu, zjeść kiełbaski z niebieskiej nyski, krakowskiego kumpira czy maczankę po krakowsku, albo postawić na tradycyjne obwarzanki lecz we wszystkich smakach!

Po drodze czekają na Was również słynne zapiekanki na Kazimierzu, niezliczone kawy w przepięknych kawiarniach i niemal wszystkie smaki świata serwowane w lokalach w całym mieście. Przygotujcie na tę pyszną przygodę puste brzuchy i ruszajcie po krakowskich zakamarkach!

Do źródła miłości w Dolinie Eliaszówki

Wiecie, że nieopodal Krakowa bije z ziemi źródło, które zapewnia szczęście w miłości? Źródło o właściwościach niemal magicznych znajdziecie w rezerwacie przyrody Dolina Eliaszówki, która jest również świetną propozycją na wycieczkę i aktywność na świeżym powietrzu!

W tej jednej z bardziej urokliwych Dolinek Krakowskich znajduje się także Diabelski Most, który swoją konstrukcją od razu przywołuje na myśl rzymskie akwedukty. Pętla wokół doliny zajmuje niecałe 2 godziny, a do pokonania jest 3,5 km. Jeśli starczy Wam czasu, możecie zaglądnąć do innych dolinek, bo są równie fantastyczne!

Walentynkowe postanowienie – poznać wszystkie Turystyczne perły i diamenty Małopolski!

To jest nasz pomysł na przedłużenie walentynek w rytmie podróżniczym! Małopolska może pochwalić się miejscami, które na mapie turystycznych atrakcji biją rekordy popularności. Może więc w ramach noworoczno-walentynkowego postanowienia, spróbować zobaczyć je wszystkie?

A jest w czym wybierać i gdzie jechać! W roku 2023 pojawił się Smoczy Szlak w Krakowie, do zobaczenie jest Kraina Śpiącego Wulkanu w Kluszkowcach, ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach, zamek w Muszynie, warownia w Melsztynie, „Solny Świadek” w Kopalni Soli Bochnia czy wieże widokowe na Malniku oraz Skiełku. Wszystkie czekają na Wasze odkrycie i wszystkie sprawią, że oprócz miłości do samych siebie, poczujecie też miłość do Małopolski, to Wam gwarantujemy!

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets