Na szlaku z VisitMałopolska: Na szlakach Beskidu Niskiego, w krainie Łemków

turysta idący przez jesienną halę w Tatrach
W każdy piątek VisitMałopolska przedstawia pomysł na spędzenie weekendu w ciekawych miejscach Małopolski, wędrówkę po szlakach turystycznych. Na naszym portalu opracowaliśmy w bardzo przystępny sposób wiele propozycji, które zawierają praktyczne informacje pozwalające zaplanować wycieczkę nawet z całą rodziną. Na najbliższy weekend zapraszamy w mieniący się o tej porze roku różnymi kolorami Beskid Niski.

Do miejsca rozpoczęcia pieszej wycieczki zaprowadzi nas szlak samochodowy Śladami Łemków wiodący z Gorlic – Miasta Światła, gdzie w 1854 r. zapalono pierwszą na świecie uliczną lampę naftową. Po drodze najstarszy na świecie szyb naftowy i dwór polskiego potentata naftowego.

Wędrówka Wokół Bartnego z pewnością spodoba się ceniącym spokój i ciszę oraz malownicze widoki. Trasa wiedzie przez okoliczne wzniesienia i niewielkie wioski, które przed II wojną światową tętniły życiem, a dziś jest w nich po kilkanaście lub kilkadziesiąt domostw.

W drugi dzień proponujemy kontynuować przejazd szlakiem samochodowym. Jeśli czas nie goni, warto skorzystać z opisanego wariantu, który prowadzi do Wysowej, kameralnego uzdrowiska położonego pośród malowniczych wzgórz.

Nie ma przeszkód, by w pierwszy dzień zrezygnować z pieszej wędrówki i dotrzeć samochodem do Wysowej, a na szlak wyruszyć nazajutrz, na trasę Oddychając pełną piersią na szlakach wokół Wysowej.

W drogę!

 

 

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets