Turystyczne Mistrzostwa Blogerów dla Karoliny i Filipa. Pora na Małopolskę z Pora na wycieczkę!

Karolina i Filip Mleczek, znani w sieci jako Pora na wycieczkę, zwyciężyli w VII Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów Polskiej Organizacji Turystycznej
Karolina i Filip Mleczek, znani w sieci jako Pora na wycieczkę, podbili serca miłośników wędrówek po Małopolsce. Stylem, bezpretensjonalnością, malowniczością kadrów, finezją, fachowością oraz pracowitością. Potrafili ukazać głęboko skrywaną duszę Małopolski, ale też jej niezwykłe, wciąż nieodkryte oblicza. I to dzięki temu, ale też za sprawą wsparcia licznych fanów, zwyciężyli w VII Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów. To oznacza pierwszy tytuł, a zarazem pierwsze podium dla Małopolski w prestiżowym konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Prestiżowy tytuł dla Pora na wycieczkę

Uroczystość wręczenia nagród, po dwóch miesiącach zaciętych zmagań, odbyła się 20 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Karolina i Filip nie kryli zaskoczenia, radości i wzruszenia, gdy wyczytano ich imiona. Na wygraną musieli bowiem bardzo ciężko zapracować.

– Wykonaliście wspaniałą pracę, która przyczynia się do promocji naszego kraju dzięki zaprezentowaniu pięknych, interesujących, a często zupełnie nieznanych jego zakątków. Większość z nas lubi podróżować i poznawać nowe piękne miejsca. Dzięki inicjatywie vlogerów i blogerów możemy przekonać się, że wcale nie musimy w tym celu wybierać się daleko poza granice Polski, bo wiele niezwykłych miejsc mamy u siebie –podkreślił Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów to długotrwałe, wyczerpujące i bardzo emocjonujące zmagania. Podczas ich trwania trzeba było najpierw odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać uczestnikiem Mistrzostw Vlogerów?”, a także poddać ocenie jury jakość swoich dotychczasowych materiałów, a także ich zasięgi. Trzeba było również przygotować i opublikować dwa materiały wideo na YouTube oraz dodatkowe treści na innych platformach społecznościowych.

"Z weekendów i urlopów wyciskamy ile się da. Szukamy skarbów przyrody, historycznych tajemnic i ciekawych doświadczeń, a w szczególności lubimy chodzić po górach. Uwielbiamy inspirować, a największą nagrodą są dla nas wiadomości i komentarze, że zachęciliśmy kogoś do odwiedzenia danego miejsca" – piszą na swoim blogu, zapraszając jednocześnie do fascynującej podróży po Małopolsce. I okazuje się, że owe maksimum wycisnęli również podczas Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów.

Pora na wycieczkę po Małopolsce

Niesamowite wschody i zachody słońca, niespieszne spacery i ostre podejścia, ciche i wciąż tajemnicze gorczańskie doliny, sięgające serca ziemi bulgotki, zapomniane warownie, ikony pisane ręką mistrzów, wyprawy drezyną po nieco zapomnianym żelaznym szlaku, potoki szemrzące opowieści sprzed milionów lat, moc małopolskich winnych gron – te nieoczywiste skarby małopolskiej ziemi mogliśmy odkryć i my podążając szlakami Karoliny i Filipa. A oto 15 nieoczywistych miejsc, do których zapraszają w Małopolsce.

Karolina i Filip, rozpoczynając swoją konkursową przygodę, postawili też m.in. na wciąż nieco tajemniczy Beskid Wyspowy, w którym mieszkają, pracują oraz codziennie się budzą. To oczywiście ich świat i skarby. Jednak po chwili także trochę nasze, gdyż to dzięki ich inspiracji możemy ruszyć nieoczywistymi ścieżkami, choćby do uroczej zagórzańskiej dziedziny. To nie tylko filmowa opowieść o tym niezwykłym świecie, ale także fascynujące źródło podróżniczych inspiracji, obraz tego czego często nie dostrzegamy, co nam umyka podczas „szybkiego” zwiedzania.

Karolina i Filip najwięcej czasu spędzili na planowaniu, zbieraniu materiału, kręceniu oraz montowaniu filmów. Odwiedzili aż 62 miejsca w Małopolsce! Robili to po pracy, a także podczas urlopu. Zasięgi opublikowanych filmów i postów oraz głosowanie internautów zapewniło im miejsce na drugim stopniu podium, tuż za „My na szlaku”, reprezentującym województwo lubelskie. Ostateczny wynik zależał od oceny wymagającego jury. I to głos ekspertów zadecydował o zwycięstwie reprezentantów Małopolski. 

Kto jeszcze bliżej chce poznać Karolinę i Filipa oraz ścieżki ich wędrówek może zajrzeć:

Instagram Pora na Wycieczkę: https://www.instagram.com/poranawycieczke/

Facebook Pora na Wycieczkę: https://www.facebook.com/poranawycieczke/

TikTok Pora na Wycieczkę: https://www.tiktok.com/@poranawycieczke 

I nie można zapomnieć, że Karolina i Filip, bazując na własnych doświadczeniach i wyprawach, są autorami przewodnika „Pora na wycieczkę. 108 najpiękniejszych punktów widokowych w Małopolsce”. Może być przydatny podczas planowania kolejnych wypraw po Małopolsce – dostępny jest w formie papierowej oraz jako ebook.

Pierwsze mistrzostwo dla Małopolski 

„Duma nas rozpiera, że po raz pierwszy w historii Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów, Małopolska może pochwalić się I miejscem! Oczywiście wszystkie brawa, owacje i gratulacje należą się naszym reprezentantom, którzy dali z siebie wszystko i pokazali nasz region najpiękniej jak się tylko da. Jest to dowód na to, że pasja i zaangażowanie mogą prowadzić do wielkich osiągnięć. Karolina i Filip udowodnili, że Małopolska ma wiele do zaoferowania i warto ją odkrywać. Ich sukces to nie tylko osobista wygrana, ale również ogromna promocja dla regionu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szlaku przygód!” – tak pięknie na prestiżowy sukces zareagowała Małopolska Organizacja Turystyczna, która była partnerem regionalnym Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów. „Dziękujemy za każdy głos, komentarz oraz „podniesioną łapkę” – dodano.

Najwyższa więc pora na Małopolskę. Odwiedźcie region, odkryjecie jego niesamowite tajemnice. Lato i wakacje sprzyjają takim wyprawom!

 

► VII Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów:

⇒ 1. Karolina i Filip Mleczek, „Pora na wycieczkę”, reprezentanci województwa małopolskiego,

⇒ 2. Angelika i Mateusz Grzegorzek, „My na szlaku”, reprezentanci województwa lubelskiego,

⇒ 3. Agnieszka i Mariusz Majewscy, „AHOJ! Przygodo”, reprezentanci województwa lubuskiego.

► Wyróżnienie:

Dorota i Jarosław Kowalscy, „Szalone Walizki”, reprezentujący województwo warmińsko-mazurskie

► Nagrodę dodatkową w kategorii blog:

Ewa i Rafał Zbrzeżni, Aktywni w Podróży, reprezentujący województwo śląskie

► Nagrodę dodatkową w kategorii TikTok:

Ela i Łukasz Tobiasz, Endless Travel

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets