Małopolskie parki rozrywki nie tylko dla dzieci

Małopolskie parki rozrywki nie tylko dla dzieci

Widok na grupę osób siedzących w wagoniku na rollercosterze.
Nigdzie w Polsce nie ma takiego kompleksu parków rozrywki dla dzieci jak w Małopolsce. Gwarantują one podróż do krainy baśni, szaleństwo w wesołym miasteczku czy spacer po parku jurajskim – każdy z nas chętnie wróci do lat dzieciństwa, zwłaszcza w towarzystwie własnych dzieci, przyjaciół, rodziny. Nic nie zbliża tak, jak wspólne pozytywne emocje, dawka adrenaliny, czy podróż do wykreowanych światów egzotyki i bajek. Zapraszamy do zabawy!

Energylandia – pokaźna dawka adrenaliny

Zdecydowanie numer jeden wśród parków rozrywki w Polsce, to Energylandia, zlokalizowana w Zatorze. Park oferuje niezapomniane wrażenia, zarówno dla młodszych jak i starszych, na 123 atrakcjach rozmieszczonych na 70 hektarach terenu. Na obszarze parku wydzielone są różne strefy tematyczne: Bajkolandia, strefa familijna, strefa ekstremalna, Water Park, Smoczy Gród oraz Aqualantis. Z pewnością dla najmłodszych gości najbezpieczniejsza będzie wizyta z Bajkolandii – w krainie bajek i baśni, w której każdy maluch może zostać bohaterem swojej ulubionej kreskówki lub spotkać postać z bajki. Karuzele, mini coastery, autka i samolociki tworzą przestrzeń bezpieczną i bardzo atrakcyjną dla najmłodszych dzieci.

Strefa familijna dostarcza więcej adrenaliny i oferuje przestrzeń do zabawy dla całych rodzin. Spływy wodne, kolejka widokowa oraz wyścig na torze Moya Formuła Autodrom to tylko niektóre z możliwości wspólnego spędzenia czasu. Osoby z mocniejszymi nerwami mogą wypróbować kilka Roller Coasterów, które potrafią zaskoczyć. Warto pamiętać, że na niektórych atrakcjach obowiązuje ograniczenie wzrostu: minimum 140 cm.

Strefa ekstremalna to już przestrzeń dla wyjątkowo odważnych i spragnionych mocnych doznań. Zabawę na najwyższych obrotach zapewniają najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera, których prędkość osiąga nawet 140 km/h. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj Hyperion – najwyższy i najszybszy w Europie w swojej kategorii oraz SPeed Water Coaster – światowy rekordzista wśród wodnych Roller Coasterów.

Smoczy gród to z kolei strefa stylizacją przenosząca do świata Władcy Pierścieni i Wiedźmina. Wyjątkowa kraina fantastyki wykonana w drewnie i kamieniu, z detalami nawiązującymi do architektury średniowiecza. Największą atrakcją jest tutaj Wooden Coaster Zadra będący najwyższym na świecie (63 metry). Kolejka osiąga prędkość 120 km/h, a nachylenie pierwszego spadku jest równe 90 stopniom. Zapiera dech w piersiach! Najmłodsi mogą wybrać się kolejką widokową do krainy smoków lub wypróbować najnowszą, widokową atrakcję – Wonder Wheel z 30 gondolami.

Water Park i Aqualantis to strefy na piękną, wakacyjną pogodę. Można tutaj zażyć relaksu i kąpieli ciesząc się egzotycznym otoczeniem. Emocji dostarczają liczne zjeżdżalnie, a każda ze stref przenosi w inne, tropikalne miejsce.

Inwałd Park – kompleks parków

To kompleks pięciu parków tematycznych, z których każdy zabiera odwiedzających do innej krainy. W Parku Miniatur, w przepięknym otoczeniu przespacerować można się wśród największych zabytków i perełek architektury polskiej, europejskiej i światowej. Wieża Eiffela, Bazylika świętego Piotra z Watykanu czy Mur Chiński to tylko niektóre z najsłynniejszych obiektów. Tych, którzy mają chęć na podróż w czasie do średniowiecza zapraszamy do Warowni Inwałd. Średniowieczny zamek i osada odkrywają tajemnice życia pierwszych władców i osadników, prezentują uprawiane zawody.

Dinolandia to z kolei park dinozaurów, w którym można dowiedzieć się wielu ciekawostek o ich życiu i zobaczyć specjalnie przygotowane okazy. Park oferuje także rozrywkę w pięknym otoczeniu w parku linowym, na polu minigolfa, ściance wspinaczkowej czy plaży wśród dinozaurów. Każdy może zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w paszczy dinozaura lub spróbować swoich sił na stanowisku paleontologicznym.

W cenie biletu jest zwiedzanie Ogrodu Jana Pawła II – największego na świecie kwitnącego obrazu papieża-Polaka.

Ostatnia atrakcja wchodząca w skład kompleksu to Kucyk Mini ZOO, w którym żyją różne gatunki zwierząt. To wyjątkowe ZOO na mapie Małopolski, ponieważ można na jego terenie dokarmiać zwierzęta specjalnie przygotowaną karmą.

Zatorland – Park Dinozaurów i nie tylko

To jeszcze jedna atrakcja na mapie Małopolski przenosząca odwiedzających w czasy prehistoryczne. Zatorland to zarazem największy park ruchomych dinozaurów w Europie. W parku prezentowanych jest ponad 100 różnych dinozaurów, które poruszają się i wydają dźwięki. Największy przedstawiciel gatunku, Argentynozaur jest wielkości kilkupiętrowej kamienicy. Wizyta w parku, to nie tylko pokaźna dawka świetnej zabawy, ale także niezwykle ciekawa lekcja z historii Ziemi. Na miejscu jest także możliwość wzięcia udziału w warsztatach paleontologicznych, a wytyczone ścieżki edukacyjne dostarczają niesamowitych wrażeń. Na terenie Zatorlandu znajduje się także Lunapark z bogatą ofertą kina 5D, symulatora 3D i innych atrakcji.

Do tajemniczego świata bogów i herosów greckich zaprasza z kolei Parki Mitologii, który oferuje możliwość poznania głównych bohaterów mitologicznych wierzeń i opowiadań.

Ogromną atrakcją jest także Park Owadów, w którym mieszka 28 różnych owadów wielkości człowieka.

Rabkoland - blisko czterdzieści atrakcji

W Rabkolandzie czeka na dzieci mnóstwo wyjątkowych atrakcji. Począwszy od karuzel i kolejek górskich, idąc przez samochodziki i łódeczki, kończąc na interaktywnych placach zabaw. Wielogodzinna rekreacja potrafi zmęczyć każdego. Gdy goście czują głód lub zwyczajnie chcą odpocząć, bez problemu mogą skorzystać z aż kilku punktów gastronomicznych. Na małych łasuchów i ich opiekunów czekają sycące obiady, drobne przekąski, lokalne smakołyki i mnóstwo słodkości. Co jest olbrzymim atutem Rabkolandu? Bezpieczeństwo! Dzięki temu, że park przeznaczony jest dla dzieci w określonym wieku, najmłodsi nie muszą bawić się pomiędzy grupami dużo starszych nastolatków.

Parki linowe i inne atrakcje

Wyjątkowym miejscem na mapie Krakowa jest GOJUMP Kraków-Sikorki, czyli największy park trampolin w Małopolsce. W obiekcie odbywają się różnego rodzaju zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych. Acrofun, akrobatyka, gimnastyka czy freerunning to tylko niektóre z oferty zajęciowej parku. Dodatkowo dostępny jest dla gości basen z gąbkami, w parku można zorganizować urodziny i zajęcia dla szkół.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci, tych starszych i młodszych, cieszą się sprawnościowe parki linowe. Jeden z takich parków znajduje się nawet w samym Krakowie i zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie. Odwiedzający mają do wyboru pięć tras o różnej długości i różnych trudnościach, między innymi trasę tyrolkową, wysoką, średnią.

Inne słynne parki linowe w prawdziwym krajobrazie górskim znajdują się w Zakopanem – Gugu Park Linowy z widokiem na Giewont oraz w Krynicy Zdroju – Krynicki Park Linowy u podnóża Jaworzyny Krynickiej.

Parki oferują namiastkę sportów wyczynowych z podstawowymi umiejętnościami obsługi sprzętu do asekuracji oraz sprawdzeniem podstawowych umiejętności wspinaczkowych i zręcznościowych.

Strefa relaksu – parki wodne i termy

Przyjemną formą rozrywki jest także relaksacyjna wizyta w parkach wodnych. Park Wodny Kraków zaprasza mieszkańców Krakowa i okolic na relaks i naukę, zajęcia fitness oraz na lecznicze masaże. Najsłynniejsze w regionie są jednak kąpiele geotermalne na Podhalu. Aqua Park Zakopane oferuje wodne atrakcje z najpiękniejszym widokiem – z zewnętrznych basenów roztacza się przepiękna panorama na Giewont, bardzo przyjemnie jest wygrzewać się w geotermalnej wodzie a wzrok napawać widokiem Tatr. Dla dzieci atrakcją są zjeżdżalnie i mniejsze baseny. Termy Chochołowskie,  największe termy w Polsce, zapraszają dodatkowo do chochołowskiego SPA – do strefy wellness na relaksacyjne i lecznicze zabiegi.

Multimedia