Światowy Dzień Turystyki - świętujemy naturalnie!

Jezioro Rożnowskie - zbliżenie na taflę wody, w tle otaczające pagórki
Czy wiecie, że co roku 27 września obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki? To globalne święto branży turystycznej i wszystkich podróżujących - także tych odkrywających Małopolskę! A jak najlepiej świętować – ruszyć szlakiem przygody – naturalnie!

Przypomnijmy, Światowy Dzień Turystyki ustanowiony został w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), która działa z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku. Celem tego dnia jest kształtowanie społecznej świadomości dotyczącej znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, zarówno dla kultury, polityki, jak i gospodarki.


To ważne święto zwraca uwagę na branżę, która, jest niezwykle ważna dla każdego, daje radość, wytchnienie, uczy, rozwija. Stanowi ona też istotną gałąź gospodarki. Według szacunków wytwarza ponad 6% krajowego PKB i generuje setki tysięcy miejsc pracy. O tym jak ważna jest dla nas turystyka przekonał nas jeszcze bardziej czas pandemii. Ograniczenia w przemieszczaniu się i kontaktach międzyludzkich unieszczęśliwiły wielu poszukiwaczy przygód i mocno doświadczyły tych, którzy pracują, by inni mogli beztrosko spędzać czas na podróżach. Teraz gdy, sytuacja zaczyna się poprawiać, a branża powoli staje na nogi, tym bardziej, w takim dniu, warto pomyśleć jak możemy ją wzmocnić… Może zatem plany na wycieczkę po Małopolsce – dłuższą lub krótszą? Rowerem, pieszo, kajakiem – najlepiej tak, aby nie zaszkodzić naturze. Pamiętajcie, że najlepiej podróżuje się próbując lokalnych smakołyków, śpiąc i jedząc w miejscach prowadzonych przez pełnych pasji miejscowych gospodarzy, kupując pamiątki wytworzone przez rzemieślników, odwiedzając miejscówki, które pozwalają odkryć tradycje i dziedzictwo regionu… Dzięki temu nie tylko staniecie się odkrywcami, ale także wesprzecie lokalnych przedsiębiorców, których wysiłek i codzienna praca tworzy klimat Małopolski. 


I to właśnie dziś jest doskonała okazja, by zaplanować swoją najbliższą podróż! Może palcem, po mapie, może bardziej konkretnie… Pamiętajcie, nie zostawiamy Was z tym tematem samych! Mamy przecież Małopolski System informacji Turystycznej, który będzie Wam pomocny na każdym etapie- od planu po realizację! Inspiracji i informacji szukajcie na visitmalopolska.pl oraz Facebooku i Instagramie Odkryj Małopolskę. Miłośników nowinek technologicznych z pewnością przekona wygodna i darmowa aplikacja Visit Małopolska. Oprócz informacji i materiałów dostępnych w portalu posiada wiele unikatowych funkcjonalności. Planer podróży dokładnie zaplanuje za Was optymalną trasę wycieczki. Wystarczy wprowadzić informację o punktach początkowych, końcowych i pośrednich, środek transportu, termin, a aplikacja nie tylko przygotuje dla gotowy plan wyprawy, ale także podpowie gdzie zatrzymać się na nocleg , zjeść lub jaką atrakcję w okolicy odwiedzić. A kiedy będziecie już w trasie, nie zapomnijcie, że w ponad 30 Punktach Informacji Turystycznej, zlokalizowanych w całej Małopolsce czeka na Was grupa profesjonalistów - pasjonatów, którzy znają swoje tereny jak własną kieszeń i nie dość, że podzielą się z Wami lokalnymi patentami na zwiedzanie okolicy, to jeszcze zaopatrzą w mapy, foldery i niezbędne informatory.
Spotkajmy się w Małopolsce – naturalnie!

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets